Odesílání...

Létní sezóna
Zimní sezóna
Menu

O nás

Ski Areál a Bikepark Kareš se nachází v nádherném prostředí Jesenických hor, konkrétně v katastru obce Loučná nad Desnou.

Původně patřil svah i s vlekem (340m) k nedalekému hotelu Dlouhé Stráně. V roce 1997 areál změnil svého majitele, kterým se stal pan Tomáš Kareš (22 let).
Pro pana Kareše se stal areál nesoucí jeho jméno životním projektem. V areálu postupně vybudoval další dva vleky a začal sjezdovku přizpůsobovat požadavkům moderního lyžaře.

V zimní sezóně zde nechybí zázemí ve formě prostorného bufetu s výborným občerstvením. Sportovci mohou odložit své náčiní do lyžárny, občerstvit a ohřát se u praskajícího krbu. Přímo od stolu se můžete kochat nádhernými výhledy do údolí řeky Desné. Ihned pod svahem se nachází  prostorné parkoviště. Dostatek sněhové pokrývky zajišťuje technické zasněžování. Nechybí zde ani lyžařská škola, ski servis, půjčovna lyží a snowboardů. Manšestrově urolbovaný svah na vás čeká před každým večerním i denním lyžováním.

Od roku 2002 začal kratší vlek (250m) sloužit také k obsluze horských minikár. V letní sezóně je zde 500m dlouhá, dlažbou vykládaná trať s krásnými výhledy a klopenými zatáčkami. Tato zábava je zde k dispozici dětem i dospělým. Nejmladší závodníci mohou jezdit spolu se svým doprovodem.

V roce 2006 proběhla velká rekonstrukce vleků a dalšího technického zázemí za podpory finančních prostředků fondů Evropské Unie. Skvěle upravenou zeleň pro travní lyžování nebo horské koloběžky začal zajišťovat víceúčelový malotraktor REFORM G5. Letní sezóna taktéž začala reagovat na požadavky jesenických turistů. V roce 2018 přibyly další atrakce, mezi které patří akátové Woody Doo hřiště, Bungee trampolíny a rozsáhlý projekt Bikeparku, k jehož obsluze slouží delší vlek (450m).

Celoročně se u nás zabaví a aktivně si odpočinou děti od 2 let, mládež, dospělí i moudří.

Pan Kareš se v průběhu let mimo jiné zasloužil o vybudování přilehlých objektů areálu. Našim návštěvníkům nabízíme ubytování, které je vzdálené cca 150m od Areálu Kareš. Samozřejmě s možností využití nabídky služeb vinotéky, areálu a sportovního hřiště.

Areál je také skvělým místem pro uspořádání firemních, školních či soukromých akcí. Nejčastěji se u nás pořádají lyžařské kurzy, výukové kurzy, bikepark kempy, soustředění a teambuilding akce. Na našem svahu se ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy Olomouc pořádají také kurzy pro tělesně, zrakově i sluchově postižené sportovce.

Fotogalerie

Kde nás najdete?

Loučná nad Desnou, Rejhotice 68, 788 11, CZE

VIP BIKEPARK

Rezervujte si bikepark sami pro sebe za 3900Kč den. S možností stravování a ubytování. Více informací na telefonu 604 595 192